50% מכלי רכב דו גלגליים נוסעים ללא ביטוח

the history of internet dating פוסט הבכורה שלי כאן בבלוג.

go here לא, לא נכתוב על אופנוע מגניב, לא נכתוב על מסלול כייפי או חוויה מיוחדת.

go site הפוסט הזה יהיה על משהו חשוב הרבה יותר. ביטוח חובה לאופנועים. או בעצם חסרונו.

see אני יודע, נושא שנשפכו עליו נהרות של דיו והררי מילים. אבל השבוע פורסם דו״ח מבקר המדינה – דו״ח שנתי 67א ובו הוא בוחן את ההתנהלות של קרנית – למי שלא יודע בחוק הפלת״ד (החוק המסדיר פיצוי לנפגעי תאונות דרכים) נקבע כי תוקם קרן ציבורית אשר תפקידה לפצות נפגעי תאונות דרכים אשר אין להם אפשרות לתבוע פיצוי ממגוון סיבות (הפוגע אינו ידוע, http://drybonesinthevalley.com/?tyiuds=forex-xlt הפוגע אינו מבוטח, או שהביטוח אינו מכסה את הפיצוי). הדו״ח בוחן את דרכי התנהלותה של קרנית ומעלה הרבה שאלות לגבי אופי ההתנהלות שלה והצורה בה נוהלה. אבל זה לא מה שגרם לי להקדיש את הפוסט הראשון שלי לדו״ח. לצערי אי סדרים במנהל הציבורי הם נורמה שכבר לא גורמת לאף אחד להרים גבה.

http://devrimcicephe.org/vistawkoe/2680 אבל במסגרת הדו״ח עולה נתון מדאיג במיוחד. 49% מכלל הרכב הדו גלגלי בשנת 2014 נע בכבישים ללא ביטוח.

Fast money making jobs after college %d7%93%d7%95%d7%97-%d7%9e%d7%91%d7%a7%d7%a8-67%d7%90-%d7%a7%d7%a8%d7%a0%d7%99%d7%aa

follow url גם אם נניח שחלק מהרוכבים שכח לחדש ביטוח (למשך יותר מחודשיים ?!) המסקנה המתבקשת מדו״ח זה היא שיש ציבור עצום של רוכבים (60,000) שלא יכול להרשות לעצמו לבטח את כלי הרכב שבו הוא משתמש.

19 rencontre pour l'emploi ביטוח החובה כשמו הינו חובה על כל כלי רכב מנועי הנע בכבישי ישראל ונסיעה ללא ביטוח מהווה הפרה של פקודת הביטוח ודינה עד שלושה חודשי מאסר או קנס. על כן ביטוח זה הוא מעין מס המוטל על כל כלי רכב הנע על כבישי ישראל ומטרתו לוודא שבמקרה של תאונה יהיה מי שיפצה את הנפגעים. אם הביטוח הזה הוא מעין מס עליו להיות שווה לכל נפש על מנת שכל בעלי הרכב יוכלו לממן אותו ולא לעבור על החוק.  תארו לכם שמס הכנסה יעלה באופן גורף ל 50% מההכנסה של כל האזרחים. חלק לא קטן מהאוכלוסיה (אלה עם הכנסה נמוכה גם כך) לא יוכלו גם לשלם ויהפכו לעבריינים.

דבר דומה קורה היום לרוכבי האופנועים – ביטוח החובה לאופנוע / קטנוע בסיסי להתניידות אל העיר וחזרה מגיע לאלפי שקלים לשנה (לפעמים יותר ממחיר הקטנוע) מה שגורם ל 49% מהם לא לשלם את הביטוח ולהפוך לעבריינים.

best restaurant for dating in singapore וזהו הכשל האדיר של משרד האוצר והמפקח על הביטוח:

quiero conocer mujeres bolivianas יצרתם מנגנון ביטוחי אשר 50% ממשתמשיו אינו יכול לעמוד בתשלום הפרמיה שלו ובכך אתם גורמים לאנשים לעבור על החוק.

 אני מקווה (בתמימותי הרבה) שמשהו שם במשרד האוצר יתעשת ויבין כי ביטוח חובה נגיש ובמחיר שווה לכל נפש הוא הכרח מיידי גם אם ייפגע במעט ברווחי הענק של חברות הביטוח מתיק ביטוחי החובה.

אופטימיסט כבר אמרנו?

4 thoughts on “50% מכלי רכב דו גלגליים נוסעים ללא ביטוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *